1. Ana Sayfa
  2. Kamp Tatili
  3. Türkiye’nin En İyi 10 Kamp Alanı

Türkiye’nin En İyi 10 Kamp Alanı

yurtici-tatili, kamp-tatili - Türkiye'nin En İyi 10 Kamp Alanı

Ülkemiz coğrafi konumunun getirmiş olduğu farklılıklar sayesinde bir çok doğal güzelliklere sahiptir. Üç tarafının denizler ile çevrili olması, iç bölgelere inildikçe yer alan doğal güzellikler derken her açıdan eşsiz güzellikler bulunmaktadır.

Bu durumda da kamp severler için bulunmaz bir fırsat için kapıları aralıyor. Ülkemizde bulunan kamp yerleri, her açıdan eşsiz güzelliğe sahip ve kamp severler için iyi bir tatil imkânı sunuyor.

Türkiye’nin en iyi kamp alanları isimli bir sıralama yapmak oldukça zor olacaktır. Umarım sizler için seçmiş olduğumuz kamp alanları sıralamamızı beğenirsiniz.

Türkiye’nin En İyi 10 Kamp Alanı

Yedigöller Kamp Alanı –  Bolu

Bolu il sınırları içerisinde bulunan Yedigöller Kamp Alanı, doğanın insanlar için sunmuş olduğu tüm mükemmelliği içerisinde barındırmakta. Tam anlamı ile doğal güzelliklerden oluşan bu kamp alanı deniz seviyesinden dokuz yüz metre yükseklikte. Yedigöller, yedi farklı heyelan gölünün bir araya gelmesi ile oluştur. Kamp alanı oldukça uğrak bir alan haline gelmiştir.

Yedigöller Bölgesi’ne ulaşım kolay olarak sağlansa da yolların bozuk olması kamp severleri biraz zor duruma sokmakta. Bölgede ister çadırınız ile isterseniz Bungalow evlerde konaklama yapabiliyorsunuz.

Adres: Yedigöller, Merkeşler Köyü/ Bolu

Hızır Kamp Alanı – Balıkesir

Hızır Kamp Alanı,  Balıkesir’in en güzel konumlarından birisinde bulunmaktadır. Dünyaca bilinen Kazdağları’nın eteğinde bulunan Hızır Kamp , köy yerlileri tarafındna işletilmektedir. Fiyat bakımından ise oldukça uygun. Vereceğiniz ücrete kahvaltı ve akşam yemeği de dahil. Ayrıca kamp alanı etrafında bir de nehir bulunmaktadır.

Hızır Kamp Alanı, konaklama açısından da oldukça zengin olanaklara sahip. İsterseniz kendi çadırınız ile isterseniz taş ya da ahşap evlerde konaklama yapabilirsiniz.

Adres: Mehmetalanı Mahallesi (Köyü) 10300 Edremit/ Balıkesir

Akaya Kamp Alanı – Muğla

Akaya Kamp Alanı, Muğla il sınırları içerisinde yer almaktadır Kamp yerleri içerisinde çadır ya da karavan ile yapılacak kamplar için en uygun yerlerden birisi. Kamp alanın manzarası ise izlenmeye değecektir. Çamaşırhane, mutfak, elektrik, bulaşıkhane, wc olanakları mevcuttur.

Adres: Akyaka Mahallesi, Ula/ Muğla

yurtici-tatili, kamp-tatili - Türkiye'nin En İyi 10 Kamp Alanı

Yenice Kamp Alanı – Karabük

Karabük ili içerisinde yer alan Yenice Kamp Alanı, ülkemizin en fazla ormana sahip bölgelerinden bir tanesi. Eğriova Göleti etrafından bulunan kamp alanı, çadır kamp yapacaklar için oldukça ideal. Doğa ile iç içe olacağınız bu bölgede hava yaz günlerinde bile oldukça sert olabiliyor. Uyku tulumunuz kesinlikle yanınızda olmalıdır.

Adres: Saray Köyü/Yenice/Karabük

Torkul Gölü –  Düzce

Torkul Gölü, sazlıklar ve nilüferler ile oldukça meşhur. Düzce il merkezine yaklaşık yirmi sekiz kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Torkul Gölü ve çevresinde kamp tesisi bulunmamaktadır. Bu sebeple de hazırlıklı olarak gitmeniz gerekmektedir.

Adres: Uğur Köyü, Düzce

Olympos Kamp Alanı – Antalya

Antalya ilinde bulunan Olympos Kamp Alanı, doğal güzellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Olumpos Kamp Alanı’nda farklı kamp işletmeleri bulunmaktadır. Ağaç evler, Bungalow, çadır kamp gibi farklı konaklama olanakları bulunmaktadır.

Karagöl Kamp Alanı – İzmir

İzmir sınırları içerisinde bulunan Karagöl Kamp Alanı, konumu sebebiyle mitolojiye konu olmuş bir bölge içerisinde yer alıyor. Mitolojik felsefeye göre Tantalos efsanesine konu olmuş olan Yamanlar Dağı eteklerinde bulunan Karagöl Kamp Alanı’nın etrafı geniş ormanlar ile çevrili.

Adres: Kır Mahallesi,  Menemen /İzmir

[wdi_feed id=”2″]

Uludağ Çobankaya Kamp Alanı – Bursa

Bursa il sınırları içerisinde bulunan Çobankaya Kamp Alanı, büyüleyici doğası ile dikkatleri üzerine toplayan bir bölge. Kente çok fazla uzak olmayan ve işletmesi ise Milli Parklar Müdürlüğü’ne ait olan bu kamp yer, çadır ve karavan ile yapılacak kamp için oldukça uygun. Sadece yaz sezonunda hizmet vermektedir.

Adres: Kirazlı Mahallesi, 16370 Osmangazi/ Bursa

Borçka Karagöl Kamp Alanı – Artvin

Karadeniz Kamp Alanları, içerisinde önemli bir yere sahip olan Borçka Karagöl Kamp Alanı etkileyici yeşilliği ile dikkatleri üzerin topluyor. İçerisinde bir de göl yer alan bu bölgeden uzun bir süre gitmek istemeyeceksiniz. Gölün çevresinde çadır kampı yapabilirsiniz.

Adres: Kara Göl, Aralık Köyü/Borçka/Artvin

Ayder Ihlamuraltı Kamp Alanı –  Rize

Rize’nin oldukça bilinen Ayder Yaylası içerisinde bulunan Ayder Ihlamuraltı Kamp Alanı, oldukça etkileyici bir yer. Etrafta sürekli tulum çalan insanların melodisi ile güneşe merhaba demek oldukça güzel. Bölge çadır kampı için ideal bir yer.

Adres: Ayder Yaylası Turizm Merkezi Kalegon Mevkii Çamlıhemşin Rize

 

Yorum Yap