1. Ana Sayfa
  2. Ege Bölgesi
  3. Ege Bölgesi’nden 11 Kamp Alanı

Ege Bölgesi’nden 11 Kamp Alanı

yurtici-tatili, kamp-tatili, ege-bolgesi - Ege Bölgesi'nden 11 Kamp Alanı

Özgürlük ve keyif ayarlayanların tercihi olan kamp alanları, dört mevsimin eşsiz güzellik ile yaşanmış olduğu ülkemizde daha fazla tercih edilir bir hale gelmeye başladı. Ege Bölgesi de kamp alanları bakımından da önemli olanaklar sunuyor.

Bazı kamp alanlarında çadır kurmanıza bile gerek kalmayabiliyor. Kamp alanlarında çadır da kiralayabilirsiniz. Daha önceden kamp deneyimi olmayanlar için de birçok kamp alanında elektrik, tuvalet, duş, yeme içme olanakları bulunuyor. İşte Ege Bölgesi kamp alanları;

Bozcaada Kamp Alanı

Her geçen gün popüler hale gelen Bozcaada, ziyaretçileri için birçok farklı alternatif sunuyor. Bozcaada’nın ünlü Ayazma Plajı’na üç yüz metre uzaklıkta bulunan Bozcaada Kamp Alanı, çam ağaçları ile kaplı.

yurtici-tatili, kamp-tatili, ege-bolgesi - Ege Bölgesi'nden 11 Kamp Alanı

Spil Dağı Kamp Alanı

Spil Dağı Milli Parkı, bin beş yüz metre yüksekliğindeki Spil Dağı’nın tepesinde yer almaktadır. Bu dağ kanyonlara, mağaralara ev sahipliği yapmaktadır. Kışları buz tutan göletleri, seyir tepeleri, yabani atları ve dağ evleri en bilinen özellikleri arasında yer alıyor.

Dereli Kamping

Kentlerin yoğun olan kalabalığından uzaklaşarak tatili huzurlu bir biçimde geçirmek isteyenlerin ziyaret ederek rahatlıkla doğa ile buluştuğu Dereli Kamp Alanı, Ege’nin dinlendirici havası ile ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Birbirinden farklı çiçekleri ve ağaçları ile zenginleştirilmiş kamp yeri yöre halkı ve diğer tüm halkın hizmetindedir.

Kula Peri Bacaları Kamp Alanı

Kula ve çevresi, volkan özellikli bir yapıya sahiptir. Gediz Nehri’nin üst kısmında ısı değişiklikleri, yağmur, rüzgâr ve erozyon etkisi ile oluşmuş peri bacalarını andıran doğal oluşumlar bulunur. Gediz Vadisi içerisinde etkileyici bir peyzaj oluşturur.

yurtici-tatili, kamp-tatili, ege-bolgesi - Ege Bölgesi'nden 11 Kamp Alanı

Selçuk Varil Barrel Kamp

Bölge halkı başta olmak üzere hemen hemen her kesimden kişi ya da gruplar için tasarlanmış olan Selçuk Varil Barrel Kamp doğa ile iç içedir. Her bakımdan kampın tadını rahat bir şekilde çıkartabilecek olduğumuz bu kamp alanını sizler de yakından giderek görebilirsiniz. Çeşitli olanakları arasında otopark, kafe bölümleri, bahçeli evleri, çadır için konaklama, taş evler, yüzme havuzu,  gibi pek çok özelliği bulunmaktadır.

Su Uçan Şelalesi

Karakuzu Şelalesi, Çukurköy Şelalesi ve Türkmenköy Şelalesi gibi birden fazla adı bulunan şelale üç köyün oluşturmuş olduğu üçgenin tam ortasında yer alıyor. Şelale suları otuz metrenin üzerinden büyük bir kaya kütlesi üzerinden dökülüyor. Yaz dönemlerinde suyun akışı azalsa da temiz ve yılın her döneminde akıyor.

Golden SandBeach Karavan

Ölüdeniz olarak bilinen bu alandaki kampın farkına siz de varabilirsiniz. Ege Bölgesi’nde yaz ya da kış günlerinde olmak üzere kolay bir şekilde giderek kamp yapabilirsiniz. Özellikle de yaz günlerinde bu bölge içerisinde denizin o sakin tadını da çıkartabilirsiniz.

Ulubey Kanyonları

Ulubey Çayı ve Banaz Çayı boyunca devam eden bir ana kanyon ile bağlanan büyük yan kanyonlardan oluşmaktadır. Dünyanın en uzun ikinci kanyonudur. Kanyon etrafında ve içerisinde kamp yapabilecek birçok alan bulunmaktadır.

Hayıtbükü Ahşap Evleri

Hayıtbüyü Ahşap Evleri, Muğla’nın Datça ilçesinde bulunan bir kamp yeridir. Hoş ve zarif renkleri ile dikkatleri üzerine çeken Hayıtbükü Ahşap Evlerinde siz de kalarak eğlenceli bir kamp yapabilirsiniz. Ege Bölgesi kamp alanları olan bu alanda sizde huzurlu ve eğlenceli bir şekilde tatil geçirebilirsiniz.

yurtici-tatili, kamp-tatili, ege-bolgesi - Ege Bölgesi'nden 11 Kamp Alanı

Karagöl Kamp Alanı

Karşıyaka’da körfeze tepeden bakan Karagöl, iki bin metre yükseklikte yer alan bir göl. Etrafında geniş ormanlar yer almakta. Yamanlar Dağı’nda yer alan kamp alanı daha çok aileler ve izci grupları tarafından tercih edilmekte.

Önder Camping

On beş dönümlük bir arazi içerisinde bulunan kamp alanı hem çadır hem de karavan konaklama için uygun bir durumda. Kamp alanında dinlendirici doğal manzaralar ile birlikte kamp yapabilir ve özellikle de akşam saatlerinde sahilde yürüyüş yapabilirsiniz.

 

Yorum Yap