1. Ana Sayfa
  2. Antalya
  3. Antalya Olimpos Gezi Rehberi

Antalya Olimpos Gezi Rehberi

yurtici-tatili, antalya - Antalya Olimpos Gezi Rehberi

Antalya’ya tatile gelenlerin gezip görülecek yerler listesinin ilk 5 sırasında Olimpos antik şehir bulunmaktadır. Olimpos, her yıl Antalya’ya gelen binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği doğa harikası bir yerdir. Tatilini Akdeniz bölgesinde geçirmek isteyenler için Antalya Olimpos ile ilgili öğrenilmesi gereken tüm detayları olumlu ve olumsuz tüm yönlerini makalenin devamını maddeler halinde okuyabilirsiniz.

OLYMPOS ANTİK ŞEHİR HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN TÜM DETAYLAR

Olympos, Antalya havalimanına 2 saat uzaklıktadır. Konyaaltı ilçesini geçtikten sonra kalan 1 saatlik yol boyunca deniz ve orman manzarası eşliğinde yolculuğunuz büyük bir keyif içinde geçmektedir.

Ucuz tatil yapma mantığı içerisinde Olimposu tercih ediyorsanız üzülerek söylemek gerekirse burada tatil yapmak çok da ucuz değildir. Özellikle Ramazan ve Kurban Bayramı’nda bir kişi için günlük konaklama bedeli en az 150 TL den başlamaktadır.

Olimposta her şey dahil konseptli pansiyon yoktur. Büyük bir çoğunluğu sadece oda artı sabah kahvaltısı şeklindedir. Sabah kahvaltısı dışında öğle ve akşam yemekleri ekstra ücrete tabidir. Sabah kahvaltı ve akşam yemeği hizmeti veren pansiyonlarda yok değil ancak konaklama ücreti fiyatları kişi başı 250 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Günlük konaklama ücreti ve yemek maliyeti ile birlikte olimpos’ta tatil yapmanın bir günlük bedeli bir kişi için ortalama en az 250 TL dir.

Olimpos’ta bulunan pansiyonlar ağaç evler şeklindedir. Lüks ve konforlu bir tatil tercih edenler için çok cazip değildir ancak konaklamayı sadece uyumaktan ibaret görenler için gayet uygundur ve pansiyonların tamamı aileler tarafından işletilmektedir. Aile işletmesi olduğu için çok fazla profesyonel bir hizmet beklemeyin. Bütün pansiyon sahiplerinin güler yüzlü, içten ve samimi olduklarını söylemek mümkündür.

Olimpos sahilinde denize girebilmek için kişi başı 20 TL ücret alınmaktadır. Müze kartı olanlara, öğretmenlere, 65 yaş ve üstü kişiler, 18 yaşından küçük olanlara giriş ücretsizdir. Giriş ücreti olarak verilen 20 TL karşılığında 10 gün boyunca ekstradan ücret alınmamaktadır.

Giriş ücreti ödendikten sonra 20 dakikalık bir yürüyüşten sonra sahile varılmaktadır.

Olimpos’un tarihi dokusunu korumak için sahilde kesinlikle tarihi dokuyu bozacak hiçbir şeye izin verilmemektedir. Bu nedenle sahilde tuvalet, şezlong, market ve duş alma kabinleri yoktur. Fakat plajda seyyar satıcıların su, mısır , simit satmalırına izin verilmektedir.

Olimposta her şey tarihi dokuyu koruma üzerine kurulmuştur. Bu nedenle lüks ve konfor yoktur. Ormanın içinde bir köy düşünün ve bu köyde ağaçtan evler var ve ağaç evler pansiyon olarak kullanılmaktadır. Doğa ile bütünleşerek tatil yapmak için Olimpos harika bir alternatiftir.

 

Yorum Yap