1. Ana Sayfa
  2. Hollanda
  3. Hollanda’nın Gezilecek Yerleri Nerelerdir?

Hollanda’nın Gezilecek Yerleri Nerelerdir?

Hollanda gezilecek yerler

Hollanda Gezilecek Yerler

Batı Avrupa’nın önemli gezi yerlerinden biri olan Hollanda gezilecek yerleri itibari ile her yıl yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. Hollanda diğer adıyla özgürlükler ülkesi olup kendine özgü özellikleri ile de Avrupa’nın ilgi odağı merkezlerindendir. Hem sakin hem de hızın yer aldığı ülke doğal güzellikleri ile muntazam bir görüntüye ulaşıyor.

Amsterdam

Hollanda’nın başkenti olan şehirde gezilip görülesi çok sayıda mekan bulunuyor. Grass Coffee, Red Light Distirict, Amsterdam Kanalları, Vlaamse Fritez, Dam Meydanı, Yeni Kilise, Madame Tussauds Müzesi ve Begijnhof görülmeye değer mekanlardır. Amsterdam yazısı önünde her turistin fotoğraf çektirdiği Rijksmuseum, şehirde yer alan ve yerel bir bira fabrikası olan Heineken Experience ve Vondelpark muhakkak görülmesi gereken yerlerdendir.

yurtdisi-tatili, hollanda - Hollanda'nın Gezilecek Yerleri Nerelerdir?

Lahey

Hem küçük kent niteliği ile hem de yoğun nüfusu ile dikkatleri üzerinde toplayan şehir Hollanda’ya özgü mimarisi ile önem taşıyor. Lahey gerek dar sokakları gerekse sokak köşelerinde bulunan kafeleri ile insanlara huzur veren şehir Hollanda gezi rehberine alınması gerekli görülmeye değer bir bölgedir. Bölgede gezilecek mekanlar ise Louwman Müzesi, Mauritshuis Müzesi , Panorama Mesdag Müzesi ve Gemeente Müzesi sanatsal dokunun izlerini taşır.

Rotterdam

İkinci Dünya Savaşı nedeni ile tarihi yapılarını yitimiş olan Rotterdam yine de modern mimarisi ile görülmeye değer bir bölgedir. Geçirdiği ağır tahribatın ardından yeniden kurulan şehirde Kübik evler, Kinderjik Yel Değirmenleri, Euromast Gözetleme Kulesi ve Boijmans Van Beuningen Müzesi Rotterdam’da gezilip görülecek gezi yerlerdendir.

Delft

Bilim ve sanat alanında gerçekleştirilen gelişmelere ev sahipliği yapan Delft şehri meşhur kanalları ile dikkat çekiyor. Şehir Rotterdam ile Den Haag arasında konumlanıyor. 1200 yıllarında kurulan şehir o günden bugüne kadar tarihi dokularını korumayı başarmıştır. Delft City Hall Rönesans dönemine ait eserlerdendir. Eski şehir bölgesinde yer alan Eski Kanal, gotik mimari örneği olan Yeni ve Eski Kilise gezilip görülmeye değer yerlerdendir.

Groningen

Modern yaşamdan ve tarihi dokulardan izler taşıyan Groningen kusursuz bir doğa harikası olarak dikkatleri çekiyor. Hollanda tarihi yerleri itibari ile Groningen Müzesi, Groningen Üniversitesi, Eski Şehir Bölgesi ve Lauwersmeer Ulusal Parkı görülmeye değer mekanlardır.

Yorum Yap