1. Ana Sayfa
  2. Almanya
  3. Almanya’da Gezmeniz Gereken 3 Şehir

Almanya’da Gezmeniz Gereken 3 Şehir

yurtdisi-tatili, almanya - Almanya'da Gezmeniz Gereken 3 Şehir

Dünya’da en favori göç destinasyonlarının gerçekleştirildiği Almanya gezilecek yerler bakımından da insanların gözde şehirlerinden oluyor. Uzun ve köklü tarihi ile ön plana çıkan Almanya bilhassa ve ilkbahar ve yaz aylarında gezilip görülmesi gereken farklı bir atmosfere sahip şehir olarak karşımıza çıkıyor.

Modern Avrupa şehri 1871 yılında ulusal birliğini tamamlamış olup birbirinden güzel ve birbirinden farklı 16 federal alt bölgesine her sene binlerce yerli veya yabancı turist almayı başarıyor. Almanya tarihi yerler denildiğinde ise Almanya’nın adını dünyaya duyurduğu şu şehirleri öne çıkıyor:

Berlin

Tarihsel dokunun baş gösterdiği Almanya’nın önemli şehirlerinden biri olan Berlin hem gezilip görülecek yerleri itibari ile hem de ülkenin başkenti olması sebebi ile tüm dünyada tanınan bir şehir oluyor. Renkli gece yaşantısı ve dar sokakları ile öne çıkan şehrin tam merkez noktasında Potsdamer Meydanı bulunuyor.

1989 yılında Berlin Duvarı’nın yıkılması ile önem kazanan Potsdamer Berlin’nin önemli bir tarihi yapısı olarak dikkatleri üzerinde topluyor. Avrupa’da bohem ruhu denildiğinde ilk akla gelen Potsdamer Meyda’nında birbirinden farklı hizmetler sunan alışveriş merkezleri yer alıyor.

yurtdisi-tatili, almanya - Almanya'da Gezmeniz Gereken 3 Şehir

Münih

Hem kiliseleri hem de eski meydanları ile  görülmeyi hak eden Münih’de BMW Müzesi, Frauenkirche, Nymphenburg Sarayı, Munich Residenz, ünlü İngiliz Bahçesi ve Theatinerkirche yapıtları yer alıyor. Almanya tarihi yerler denildiğinde akla gelen şehirlerden biri olan Münih dünyaya ününü Oktoberfest adı verilen bira festivali ile duyurmuştur. Sonbahar mevsiminde düzenlenen festivale binlerce kişi akın ediyor ve festivalde doyasıya içkinin ve eğlencenin tadını çıkarıyor.

yurtdisi-tatili, almanya - Almanya'da Gezmeniz Gereken 3 Şehir

Hamburg

Artı 1200 yıla dayanan Hamburg’un köklü geçmişi ve halen 100’e yakın yer alan konsoloslukları ile Dünya’ya Açılan Kapı olarak tanımlanan bir sıfata sahip. Şehir Alster ve Elbe nehirleri arasında kuruludur. Doğal gölleri, parkları, bahçeleri köprüleri ile Almanyada turistik yerler listesine alınan Hamburg çok sayıda yapıtı ile turistlere ev sahipliği yapıyor. Rathausmarkt, Uluslar arası Denizcilik Müzesi, Hamburg Belediye Binası, Aziz Nikolai Kilisesi, Kunsthalle, Hamburg Müzesi önemli gezi yerlerinden yalnızca bir kaçı olarak karşımıza çıkar.

Yorum Yap